ساخت موتور تامین کننده برق زمینی هواپیما در ایران
377 بازدید
يکشنبه ۵ شهريور ماه ۱۳۹۶
NIK AVID | نیک آوید
شرکت نیک آوید شریف با ساخت و تولید انبوه موتور تامین کننده برق زمینی هواپیما، به عنوان اولین تولید کننده این محصول در خاورمیانه به جمع تولید کنندگان جهانی آن پیوست. مدیرعامل این شرکت فعال در حوزه هوایی با بیان این که صفر تا ۱۰۰ این محصول بومی سازی شده است، افزود: طراحی اولیه این محصول توسط تیمی از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد هوا فضای دانشگاه شریف و طراحی صنعتی آن از سوی یک مدرس ایرانی دانشگاه آریزونای آمریکا انجام شده است. پیمان میرزایی ادامه داد: فناوری ساخت موتور تامین کننده برق زمینی هواپیما (GPU) در ۶ کشور جهان از جمله روسیه، چین، آمریکا و انگلیس وجود دارد و متخصصان کشورمان توانستند اولین موتور تامین کننده برق زمینی هواپیما را در خاورمیانه تولید کنند. وی بیان کرد: موتور تامین کننده برق زمینی هواپیما در حد فاصل بین دو پرواز که موتور هواپیما خاموش است و منبع تغذیه‌ای الکتریکی برای هواپیما وجود ندارد، با اتصال به هواپیما، به عنوان تامین کننده برق هواپیما مورد استفاده قرار می‎گیرد.
مدیرعامل شرکت نیک آوید شریف ادامه داد: چک و کنترل کردن برخی از سیستم‎های هواپیما در بین دو پرواز و نیز بازشدن درهای هواپیما، با اتصال این موتور به هواپیما انجام می‎شود. میرزایی اظهار کرد: اولیه نمونه این دستگاه دو سال پیش ساخته شد و در فرودگاه ارومیه مورد استفاده و ارزیابی قرار گرفت و اکنون با توجه به عملکرد موفق این دستگاه، این محصول وارد فاز تولید انبوه شده است. وی افزود: وجود تیم متخصص با تجربه ۱۵ ساله منجر به طراحی، ساخت و تولید یک محصول کاملا بومی شد؛ فناوری این دستگاه و مواد اولیه آن کاملا داخلی است و تاکنون این محصول عملکرد موفق داشته است. مدیرعامل این شرکت افزود: کار بر روی ایده و طرح اصلی این محصول از سال ۹۰ شروع شد و سال ۹۲ اولین نمونه این محصول ساخته شده است، اکنون پایه ریزی تولید انبوه آن نیز انجام شده و پیش بینی می‎کنیم که در سال ۹۵ با حمایت‎های کارگروه تجهیزات فرودگاهی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این محصول بومی را در بین فرودگاه‎ها و خطوط هوایی کشور توزیع کنیم.
وی با اشاره به این که اکنون تمام موتورهای تامین کننده برق زمینی هواپیماها که در فرودگاه‎ها و خطوط هوایی کشور استفاده می‎شود وارداتی است، یادآور شد: محصول ایرانی با همان کیفیت نمونه‎های خارجی، اما ارزان‎تر ارایه می‎شود، در ضمن علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، خدمات پس از فروش بهتری نیز نسبت به دستگاه‎های مشابه خارجی دارد. میرزایی یادآور شد: این دستگاه، یک موتور دیزل است و برای بهره وری و راندمان آن باید کاملا با شرایط اقلیمی و محیطی سازگار باشد، به همین خاطر نسخه‌ای که در داخل کشور تولید شده با معیارهای بومی اصلاح شده و در نتیجه یک دستگاه با راندمان بالاتر و کیفیتی مشابه برند خارجی و قیمت ارزان‎تر داریم. این محصول در ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی‎های صنایع هوایی و فضایی ایران که هفته گذشته در سایت مرکزی ساخت بالگرد ایران به مدت سه روز برپا شد، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته بود.
NIK AVID | نیک آوید دفتر مرکزی : تهران، میدان صنعت، خیابان هرمزان، نبش کوچه هفتم، پلاک 2، واحد 101
کارخانه : بزرگراه آیت الله سعیدی، بعد از پل آزادگان، روبروی ایران خودرو دیزل، بلوار امام خمینی، پلاک 100
NIK AVID | نیک آوید دفتر : 22363510-021     کارخانه : 55270406-021 NIK AVID | نیک آوید
NIK AVID | نیک آوید 021-22067422
NIK AVID | نیک آوید info@nikavid.com
کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت نیک آوید شریف می باشد
Administratornikavidco.irnikavidco.ir - دهنشرهیزخ.هق - صصص.دهنشرهیزخ.هق